RADEK KUBINA

Radek Kubina se narodil roku 1963 v Městci Králové. Zájem o umění v něm vyvolal jeho dědeček Josef Kubina, který mu v dětství rozšiřoval obzory svým kutilstvím a vyřezáváním dřevěných postaviček. Původně vystudovaný elektrotechnik během revoluce pracoval v několika fabrikách. Čas prokrastinace svých kolegů naplňuje zejména malováním obrazů.

Po revoluci v roce 1990 studuje u akademického sochaře Karla Peřiny a začíná se přiklánět k sochařské tvorbě. Od roku 2010 již většinu svého času věnuje sochařině a jen občas si odskočí zpět k malířskému plátnu. Díla vytváří zejména z jeho oblíbených materiálů: pískovce a tvrdého dřeva, zejména akát, dub, nebo ořech. Velká část jeho tvorby vychází z ženských linií. V jeho díle se často můžeme setkat s torzy.

Každoročně na jaře pořádá ve své domovině výstavu Nymburská špička. V liberecké ZOO je možné si prohlédnout sochu Tváře, na které se v roce 2017 podílel v rámci projektu ETNOART. Další sochy ve veřejném prostoru se nachází před galerií Zlatý Kohout, ve skále v obci Brniště, nebo v Lázních Libverda.

V posledních letech začíná být stále častěji vyhledáván soukromými sběrateli nejen v Čechách, ale i na Slovensku, v Německu a Holandsku.

UKÁZKA PRÁCE
(sochy které, jsou k dispozici naleznete v katalogu)